Pracownia handlowa

Pracownia handlowa zlokalizowana jest w sali 204. Odbywają się w niej głównie zajęcia związane z obsługą klientów, sprzedaż towarów, organizacja i techniki sprzedaży, symulacyjna firma handlowa. W ramach zajęć zawodowych uczniowie obsługują urządzenia techniczne stosowane w handlu tj. kasy fiskalne, czytniki kodów kreskowych, metkownice, wagi. Sporządzają dokumentację handlową. Zapoznają się z obsługą specjalistycznego oprogramowania komputerowego firmy Insert tj. Subiekt (handel i magazyn), Rachmistrz i Rewizor (księgowość i finanse), Gratyfikant (kadry i płace)  stosowanego m.in. w jednostkach handlowych. W zawodzie Technik Handlowiec uczniowie zdając dwie kwalifikacje: "Prowadzenie sprzedaży" oraz "Prowadzenie działalności handlowej" uzyskują tytuł technika.

powrot